by

Dá sa kombinovať plynový kondenzačný kotol so solárnymi panelmi?

Otázka, ktorá v dnešnej dobe určite zaujíma viacerých z nás. Prečo v dnešnej dobe? V dnešnej dobe je už naozaj potrebné myslieť na budúcnosť a teda na ochranu našej planéty. Plynový kondenzačný kotol je šetrný k životnému prostrediu, pretože premieňa všetku energiu, teda, žiadna energia neuniká, teda je šetrný k životnému prostrediu. Čo sa týka solárneho panelu, ten funguje na princípe slnečnej energie a taktiež je šetrný k životnému prostrediu. Ale, dajú sa tieto dva spôsoby vykurovania kombinovať? Solárne panely fungujú na základe slnečného žiarenia a sú vytvorené z dôvodu vykurovania priestorov.

Kombinácia týchto dvoch spôsobov je možná

Plynový kondenzačný kotol je výborný zdroj tepla
Možnosti vykurovania s plynovým kondenzačným kotlom

Avšak, stále nie sú dostatočne využívané, či už na ohrev vody, alebo vykurovania domu a práve preto, je ich kombinácia s plynovými kondenzačnými kotlami vhodná. Obidva tieto spôsoby sú šetrné k životnému prostrediu, čo je v tejto dobe skutočne veľmi dôležité a okrem toho, kombinácia týchto dvoch spôsobov vám ušetrí aj vaše finančné prostriedky a to v dvoch ponímaniach, ušetrí vám mesačné náklady za vykurovanie a ohrev teplej vody a zároveň vám ušetria finančné prostriedky aj za vstupnú investíciu, pretože na solárne panely, aj na plynový kondenzačný kotol je možné požiadať dotáciu z projektov Európskej únie.

Princíp fungovania plynového kondenzačného kotla

Plynový kondenzačný kotol dokáže vykúriť malé bungalovy, ale aj veľké budovy a to šetrným spôsobom k životnému prostrediu. Tento typ kotla funguje na princípe vytvárania tepla pomocou spaľovania zemného plynu, avšak v procese spaľovania sa vytvára aj vodná para a tento typ kotla dokáže spáliť aj túto vodnú paru, teda plynový kondenzačný kotol dokáže spáliť takmer všetku energiu, ktorú mu ponúka.

Nezabudnite, že kvalita je v tomto prípade veľmi dôležitá

Ak chcete plnohodnotne využívať plynový kondenzačný kotol je potrebné aby bol vyrobený z kvalitných materiálov, ale aj za kvalitného technologického procesu. Takisto, ak chcete požiadať o finančný príspevok z projektu EÚ, je potrebné aby išlo o certifikovaný mechanizmus. Tým, že vaše vykurovacie zariadenie bude mať všetky potrebné certifikáty, môžete ho považovať za kvalitné vykurovacie zariadenie. Ak máte záujem o kvalitný plynový kondenzačný kotol alebo sa chcete dozvedieť viac o spôsoboch vykurovania, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.viessmann.sk/