by

Investičné striebro – výhodná investícia pre ďalšie generácie

Striebro je v súčasnej dobe veľmi podhodnocovaný kov. Zmienky o striebre siahajú do veľmi dávnej minulosti. V minulosti sa striebro používalo ako platidlo, na výrobu kuchynského riadu ako príbory, taniere ale aj v šperkárstve. Razili sa z neho mince. V súčasnosti je používané v šperkárstve, v elektrotechnickom priemysle aj ako uchovávateľ hodnoty v podobe rôznych strieborných mincí, pamätných mincí alebo strieborných tehličiek. Investičné striebro je spôsob ako veľmi dobre a efektívne investovať svoje peniaze. Môžete tak vybrať mince alebo tehličky v rôznej hodnote napríklad pri narodení dieťatka ako dar a neskôr ho potom zhodnotí. Investičné striebro je efektívnym spôsobom ako uchovať hodnotu peňazí.

Investičné striebro v minciach alebo tehličkách

Investičné striebro na burzách
Firma s investičným striebrom

Striebro je biely kov. Je odolný dobre deliteľný a prenosný. Vzhľadom k jeho cene je investičné striebro dostupné naozaj pre každého. Je možné ho zakúpiť v minciach s najrôznejšími podobami vzťahujúcimi sa k historickým udalostiam alebo s pamätnými obrázkami novonarodeného dieťatka. Niektoré majú aj zberateľskú hodnotu. Strieborné tehličky sa predávajú s rôznymi hmotnosťami. Vo svete sa predávajú v unciach. V Európe je predávané na gramy: 20 g, 50g, 100g, 250g, 500g, 1000g, 5000g. Tehličky sú zlievané v svetoznámych rafinériách, preto sú akceptované na všetkých svetových trhoch. Súčasťou tehličky je doklad autenticity teda logo dodávateľa, rafinéria, unikátne číslo, rýdzosť a váha tehličky.

Finančná istota v investičnom striebre

Investičné striebro je stávka na istotu. Ťažba striebra stále stúpa ale zásoby sú obmedzené. Striebro je kov používaný na rozdiel od zlata aj v priemysle. Recyklovaného striebra je málo. Určite v každej domácnosti sa nájdu rôzne strieborné šperky ale veľa ľudí si povie, že nemá význam ich zanášať do obchodu, nakoľko majú nízku hodnotu. Preto sa oplatí investovať do striebra ale aj do zlata. Možno investované peniaze nenadobudnú hodnotu okamžite ale isté je, že ju nestratia a budúce generácie vám za takto uložené finančné prostriedky určite poďakujú. Pre viac informácií o investičnom striebre získate na nasledujúcej stránke: https://zlatypristav.sk/. Súčasne tu zistíte prehľad o rôznych druhoch investičného zlata a striebra, o investičných minciach s rôznou nominálnou hodnotou ako aj o strieborných tehličkách.