by

Máte doma šteniatko? Takto by ste ho mali kŕmiť

Neexistuje nič milšie vo zvieracom svete ako malé, rozkošné, ťarbavé šteniatko. Rozhodnutie mať psa je na veľmi dlhé obdobie, nie je to nič na chvíľu. Pes je živé stvorenie, o ktoré je potrebné sa poriadne a zodpovedne starať. Pred tým, ako si donesiete domov malé štvornohé šteniatko, je potrebné aby ste poznali odpovede napríklad na otázky ako sú ako kŕmiť šteňa, ako často venčiť psa, akú starostlivosť pes potrebuje a podobne. Malé šteniatko by malo mať svoj režim. Režim spočíva v tom, že už taký malý psík bude vedieť vyhodnotiť, čo ho cez deň čaká, čo nasleduje po prechádzke a podobne.

Viete ako správne kŕmiť vášho psíka tak, aby ste ho neprekŕmili? 

Ako kŕmiť šteňa vhodnou stravou
Potraviny, ktorými môžete kŕmiť šteňa

Dbajte na to, aby mal váš pes, je jedno či ide o šteňa alebo dospelého psa, vždy možnosť nájsť vodu a napiť sa. Pre psa je pitný režim veľmi dôležitý. Poďme ale naspäť k tomu ako kŕmiť šteňa. Šteňa by malo jesť štyri až päť krát denne, určite nie viac krát, pretože potom už psíka prekrmujete, čo môže mať niekedy až katastrofálne dôsledky. Psíka sa snažte kŕmiť stále v rovnakých časoch, každý deň, je to veľmi dôležité k tomu, aby psík spoznal svoj režim. Totižto v takom prípade budete mať aj vy jednoduchšiu starostlivosť. So psíkom sa hrajte výhradne len pred kŕmením, po kŕmení nie je hra vhodná, pes by mal byť po kŕmení v kľude a odpočívať. Venčenie si naplánujte približne hodinku po kŕmení, takéto malé šteniatko by ste mali venčiť každé dve až tri hodiny, a to do doby, kým sa psík nenaučí vykonávať svoje potreby vo vonkajších priestoroch. 

Akú stravu dávať psovi? 

To, v akých časových intervaloch máte vaše šteňa kŕmiť, sme si povedali, ale ako kŕmiť šteňa aby pekne prospievalo? Základom psej stravy sú granule, existujú rôzne druhy granúl. Vyberajte vždy len granule, ktoré sú kvalitné, teda majú bohaté zloženie. Ak máte vybratý kvalitný typ granúl, nestriedajte ich, psíkovi to vôbec neprospieva. Ďalším spôsobom kŕmenia je barf, to je strava, ktorá je založená na princípe surového mäsa, ktoré je vyvážené so zeleninou. Ak vás zaujal práve tento spôsob kŕmenia, v tom prípade sa určite poraďte s odborníkom na barfovanie, aby vám nastavil správny režim. Čo sa týka ľudskej stravy, tú by ste mali u psíka vynechať. Nie je pre neho vhodná, ani zdravá, skôr naopak, pre psa je ľudská strava vysoko nebezpečná, pretože mu vie pokaziť trávenie. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako kŕmiť šteňa, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.vetcan.sk/.