by

Murované ploty – dokonalá ochrana vašej nehnuteľnosti

Plot je takou pomyselnou bodkou pri realizácii rekonštrukcie alebo pri riešení novostavby domu. Plotom oddeľujeme naše súkromie od okolitého sveta ale aj chránime nehnuteľnosť pred vstupom cudzích ľudí na pozemok, prípadne chránime našich najmenších aby nám neušli na cestnú komunikáciu. Plot dotvorí celkový dizajn nehnuteľnosti. Dá sa zladiť s exteriérom domu, so strechou, so zábradlím alebo farebne s fasádou domu, soklom, obkladom na dome, dlažbou a podobne. Existuje niekoľko druhov plotov – murovane ploty, ploty z pletiva, z tvárnic alebo z dreva. Základom pre murované ploty a ploty z tvárnic je základový pás. Sú to akési základy, na ktoré sa potom plot stavia z betónových tvárnic.

Možnosti realizácie murovaného plotu

Murovane ploty a ich údržba
Výber murovaného plotu k nehnuteľnosti

Betónové tvárnice sa vyrábajú rôznych druhov, farieb, tvarov. Podľa požiadaviek zákazníka je možné vystavať plot rôznej výšky ktorý je nepriehľadný, alebo do určitej výšky postaviť múrik a naň ďalej murovať stĺpiky, medzi ktoré je následne umiestnená výplň zase podľa predstáv zákazníka.   Výplň je možné riešiť v rôznom prevedení. Na výber sú rôzne kované výplne, dierkované plechy, ľahké hliníkové lamely, ktoré je možné uložiť horizontálne alebo vertikálne, taktiež je na zákazníkovi, či sa jednotlivé lamely budú prelínať, čím sa zabezpečí nepriehľadnosť plotu alebo bude mať medzery. K jednotlivým výplniam je potom možné zladiť bránu aj personálnu bráničku. Nakoniec sa na vymurovanú časť osadia krycie platne, ktoré zabránia poveternostným vplyvom poškodeniu plotu.

Výstavba murovaného plotu

Murované ploty sa najčastejšie budujú na prednej, prípadne bočnej strane domu. Medzi domami sa väčšinou rieši plot z pletiva. Ale v prípade, že je v záujme zákazníka izolovať sa od susedov, prípadne ak chce izolovať firmu od zvedavých pohľadov okolo idúcich, je možné riešiť murovaný plot a medzi domami. Ako už bolo vyššie spomenuté, základom pre vybudovanie pekného rovného reprezentačného murovaného plota je základový pás. Ten musí byť zhotovený precízne, vodorovne, lebo aj najmenšia odchýlka by sa neskôr ukázala. Túto službu je možné riešiť aj tak povediac na kľúč. Vyberiete si  typ plota, farbu tvárnic, výplne, veľkosť brány a personálnej bráničky a o zvyšok sa už postarajú profesionálni pracovníci. V prípade, že vás ponuka zaujala a máte záujem o murovaný plot, kliknite na nasledujúci odkaz: https://www.i-ploty.sk/murovane-ploty/