by

Akumulačné krbové kachle – ideálne riešenie pre vašu domácnosť

Po upokojujúcom pohľade do plápolajúceho ohňa túži veľa z nás. Mnohým učarovala predstava živého ohňa a pukania dreva. Vďaka krbu či krbovým kachlom si môžete trochu ozajstnej prírody prinavrátiť k sebe domov. Ako si však vybrať správne. Krb či krbové kachle? Aké sú medzi nimi rozdiely? Prečo sú akumulačné krbové kachle obľúbenou voľbou zákazníkov? A ktorá z možností vám pomôže ušetriť náklady za vykurovanie? Prečítajte si všetko, čo o tomto type kachlí potrebujete vedieť. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme nielen výhody, ale aj ich nevýhody.

Krb a krbové kachle -aký je mezi nimi rozdiel?

Akumulačné krbové kachle a ich výhody
Efektívnosť akumulačných krbových kachlí

Základný rozdiel medzi krbom a krbovými kachlami je v ich konštrukcii. Krb alebo krbová vložka je určená pre obostavanie, okolo krbovej vložky sa vytvorí obostavaný priestor. Poväčšine ide o individuálne dielo navrhnuté špeciálne do konkrétnej domácnosti tak, aby presne ladil do interiéru a využil konkrétne rozmerové možnosti.. Oproti tomu sú krbové kachle vyrobené v sériovej výrobe. Akumulačné krbové kachle sú samostatne stojace a ich samotná inštalácia je oveľa jednoduchšia. Stačí si vybrať vhodný typ, kúpiť si správnu akumulačné krbové kachle, zapojiť a môžete kúriť. Akumulačné krbové kachle predstavujú ekonomické riešenie, bez zbytočne vysokých investícií. Na trhu sú dostupné rôzne štýly, farby a materiály, z ktorých sú akumulačné krbové kachle vyrobené.

Akumulačné krbové kachle poskytujú teplo po dlhší čas

Pri výbere krbových kachlí je potrebné zvážiť aj tepelný výkon. Na trhu sú dostupné teplovzdušné alebo sálavé akumulačné krbové kachle. Teplovzdušné krbové kachle ponúkajú vyšší tepelný výkon. Vykúriť nimi dokážete veľmi rýchlo konkrétnu miestnosť, v prípade, že sú v dome aj prieduchy a rozvody, tak aj viacero izieb. Veľmi často ich nájdete v chalupách či starších domoch. Naopak akumulačné krbové kachle vďaka akumulačnej zložke akumulujú teplo počas celej doby horenia. Nahromadené teplo potom sála postupně do priestoru. Výhodou akumulačných krbových kachlí je preto rovnomerne uvoľnovanie tepla, ktoré vydrží aj dlhý čas po vyhasnutí ohňa. Sú vhodné do nových moderných novostavieb, ktoré nemajú veľkú tepelnú náročnosť. Akumulačnú funkciu pri akumulačných krbových kachliach môžu zabezpečiť aj zabudované akumulačné prstence alebo vhodne zvolený obklad. Ak túžite po novom krbe alebo do svojej domácnosti hľadáte akumulačné krbové kachle, ste tu správne. Nechajte si poradiť od profesionálov, ktorí majú bohaté skúsenosti a vedomosti ohľadom inštalácie krbov a krbových kachlí. Nájdete ich na webovej stránke https://www.krb-kachle.sk/.