by

Betónové podlahy majú skutočne široké využitie

Otázku podlahy určite nie je jednoduché rozlúsknuť. Pokiaľ sa práve chystáte nejakú položiť do svojho interiéru či exteriéru, pravdepodobne zvažujete niekoľko možností. My máme pre vás úžasný tip. Betonové podlahy sú vám asi veľmi dobre známe. Spravidla sú veľmi funkčné, avšak estetické hľadisko ide bokom. Opak však môže byť pravdou. Podlahy vyrobené z betónu sa totiž stávajú čoraz obľúbenejšie aj v interiéroch. Na prvý pohľad by ste rozhodne netipovali, že betón je ich hlavnou prísadou. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, prečo betónové podlahy získavajú na popularite. 

Betónové podlahy sú známe už desiatky rokov

Betonové podlahy aj do podnikov
Využitie betónových podláh

Podlahy vyrobené z betónu nájdeme snáď v každej jednej továrni, sklade či inom úžitkovom priestore. Ich poprednými vlastnosťami sú totiž odolnosť a trvácnosť. Je jedno, či takúto podlahu vystavujete záťaži alebo nehostinným poveternostným podmienkam. Skrátka si roky drží svoje kvality. Betónová podlaha však na prvý pohľad vôbec nevyzerá vábne. Je to jedno v prípade, že ju chcete použiť na príjazdovú cestu, chodník okolo domu alebo vaše parkovacie miesto. Čoraz častejšie však betónové podlahy prenikajú aj do našich interiérov. Inovatívni dizajnéri totiž prišli s myšlienkou využitia podlahy vyrobenej z betónu aj v našich domácnostiach. Okrem toho, že je vysoko odolná, vyznačuje sa tiež bezproblémovou údržbou a nízkou cenou. A to je rozhodne kombinácia, ktorá stojí zato, nemyslíte?

Dizajnové možnosti betónových podláh sú nekonečné

Zabudnite na škaredú sivú betónovú podlahu. Takú nájdete iba v úžitkových priestoroch. Betónové podlahy, ktoré sú určené do interiéru, majú úplne iný vzhľad, ako by ste možno čakali. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, betón je veľmi univerzálny materiál, s ktorým sa dá krásne pracovať. Povrch takejto podlahy môže byť farebne rôznorodý. Betónová podlaha tak v konečnom dôsledku vôbec nemusí vyzerať ako betónová. Jej údržba si okrem toho nevyžaduje žiadne sily navyše. Starať sa o ňu treba iba pravidelným zotieraním. Obnova betónových podláh prebieha zbrúsením povrchovej vrstvy a nanesením novej ochrannej vrstvy. Jedinou nevýhodou je snáď iba to, že podlahy vyrobené z betónu sú príliš tvrdé, a tak nie sú vhodné pre seniorov a ľudí, ktorí majú problém s pohybovým aparátom. Všetko, čo ešte neviete o betónových podlahách, sa dozviete sa webovej stránke https://www.proreco.sk/.