by

Vráťte nádych starému drevu!

Prichádza leto a drevený nábytok a iné náležitosti si vyžadujú obnovu a dodať nový život. V tomto prípade každý jeden z nás siaha po farbách, ktoré vrátia tú krásu akú malo drevo kedysi. Farba na drevo je v súčasnosti v mnohých podobách, štruktúrach a farbách. V prípade farieb, si môžete vyberať podľa rozličných typov. V súčasnosti, mnohí zvolia úplne iný odtieň farby, aké drevo malo predtým. V tomto prípade si vytvoríte nový nábytok, resp. kúsok či už do interiéru alebo do exteriéru. Repasovanie nábytku patrí medzi obľúbené činnosti súčasnosti.

Bezfarebné alebo farebné nátery?

Farba na drevo a drevené dekorácie
Starostlivosť o drevo s farbou

Farba na drevo tak perfektne zmení kus dreva ale zároveň ho chráni pred možnými vplyvmi, ktoré časom poškodzujú drevo. V prípade bez farebnej farby na drevo len podčiarknete krásnu štruktúru dreva, kedy zvýraznite takzvané “hrče” a letokruhy, ktoré dodávajú drevu ten správny šmrnc. Bezfarebná farba na drevo tak slúži ako ochranný film, ktorý chráni štruktúru dreva pred nepriaznivými vplyvmi. Avšak, keď sa farba na drevo nanesie neznamená to, že tým to končí. Nezabúdajte, že o drevo sa treba starať v určitých intervaloch, pretože pracuje počas každého ročného obdobia.

Predtým ako nanesieme prvý náter…

…musíme dôkladne očistiť drevo od častíc, ktoré mu škodia. Predtým, ako sa farba na drevo nanesie, zoberte si obyčajný šmirgeľ alebo brúsku, pomocou čoho perfektne vyhladíte drevený povrch. Avšak, nejde len o hladký povrch ale ide aj o to, že keď správne pripravíte drevený povrch, tým lepšie a jednoduchšie sa farba na drevo nanáša a má o niekoľko krát lepšiu funkciu. Pokiaľ by ste drevo pred nanesením farby ničím neopracovali a neošetrili, farba na drevo by sa mohla časom olúpať a jednoducho znehodnotiť, kedy by vyšla celá vaša práca na zmar.

Vodou riediteľná alebo syntetická?

V tomto prípade je výber len na vás. Vodou riediteľná farba, ako už nám názov napovedá, môže riediť vodou, kedy jej obsah sa zväčší a o niečo sa zriedi sýtosť farby. Na rozdiel od syntetickej farby na drevo, nemá zápach. Tým, že je vodou riediteľná farba na drevo ľahko sa čistí z pokožky alebo z odevu. Syntetická farba na drevo má o niečo väčší zápach, ale nepredstavuje to niečo neznesiteľné, že by sa s ňou nedalo pracovať. V konečnom dôsledku, vo svojej podstate, nie sú medzi nimi prílišné rozdiely. V prípade, že ste sa rozhodli vydať sa do obchodu, kde si chcete zaobstarať farbu na drevo, určite si predtým pozrite stránku https://carodreva.sk/ , kde nájdete omnoho viac informácii a cenných rád, ktoré sú potrebné v oblasti farieb na drevo.