by

Čo by nemalo chýbať žiadnej gastro prevádzke?

Plánujete otvoriť vašu vlastnú gastro prevádzku? Alebo ju už v prevádzke máte, zaujíma vás však, čo všetko by ste mali ako správny podnikateľ mať k dispozícií? Prevádzkovanie zariadenia nie je vždy len o tom, že máte k dispozícií základné veci, vďaka ktorým túto činnosť vôbec môžete vykonávať. Okrem toho je treba mať aj veci, ktoré vám vašu činnosť značne uľahčia. Do tejto kategórie určite patrí aj reštauračný systém, vďaka ktorému sa vašim čašníkom či pracovníkom bude pracovať oveľa jednoduchšie! Určite ste sa stretli aj vy so situáciou, že ste sa ocitli v reštaurácií alebo v kaviarni, kde nemali k dispozícií reštauračný systém.

Čo to vlastne reštauračný systém je?

Reštauračný systém má svoje výhody
Komponenty reštauračného systému

Fungovalo to asi tak, že si čašníci zapisovali objednávky bezhlavo na papier a spočítať ich v prípade, ak chcel zákazník platiť bolo takmer nemožné. Bežne sa tiež stáva, že zákazníkovi pristála na účte aj taká vec, ktorú si on vlastne neobjednával. Ako taká reštaurácia na vás pôsobí? Zmätene. Vďaka reštauračnému systému budete presne vedieť, čo si ktorý stôl objednal. Funguje to tak, že je v systéme nakreslené rozvrhnutie kaviarne podľa jednotlivých miest na sedenie a na základe toho obsluhovateľ zariadenia zapisuje veci, ktoré si zákazník objednal. Táto evidencia je tiež oveľa jednoduchšia aj na vypočítanie konečnej sumy, ktorú zákazník utratil. V praxi sa bežne stáva, že v prevádzkach, ktoré nemajú reštauračný systém zákazník platí viac alebo dokonca menej, než reálne skonzumoval. Počítanie na kalkulačkách predstavuje zastaraný spôsob a niet sa čomu čudovať, ak sa ten, čo počíta jednoducho pomýli. Vďaka kvalitnému reštauračnému systému budete mať všetko pod kontrolou tak vy, ako aj vaši zamestnanci!

Do akých prevádzok sa reštauračný systém hodí?

Vo všeobecnosti možno reštauračný systém považovať za dobré riešenie do všetkých gastroprevádzok. A to od reštaurácií až po bary, cez kaviarne, rôzne jedálne, kluby, pivárne, diskotéky alebo pouličné street fody alebo fastfoody. Aby však reštauračný systém prinášal úžitok, musí byť vybraný správne. Ak vás zaujíma kvalitný systém, navštívte stránku http://www.ikelp.sk/, kde nájdete jeho ponuku, ako aj zaujímavé informácie o tom, čo vám vlastne takéto riešenie ponúka. Zaraďte sa aj vy medzi prevádzky, ktoré majú k dispozícií modern zariadenia a vyvarujte sa tak rozličným problémom, ktoré môžu vďaka nedostatočným systémom vzniknúť!