by

Cvičenie s jednoručkami je efektívne

Vďaka niektorým pomôckam na cvičenie sa nám podarí precvičiť celé telo. To platí aj o priestore, v ktorom sa rozhodneme cvičiť – jednoručky môžeme pri cvičení používať tak v posilňovni, ako aj pri cvičení z domova. Ak teda hľadáte pomôcky, vďaka ktorým získate vela muziky za málo peňazí, jednoručky by vo vašom športovom vybavení rozhodne nemali chýbať! Chcete sa s nimi naučiť cvičiť efektívne a naučiť sa využívať ich na úplné maximum? Poradíme vám pár tipov, ako si ich vybrať správne pre váš typ cvičenia!

Výber jednoručiek

V prípade výberu vhodných jednoručiek je dôležité brať ohľad hlavne na správnu váhu. Jednoručky by ste si mali vyberať podľa toho, koľko aktuálne s nimi zvládnete cvičiť ale súčasne vybrať aj také, vďaka ktorým budete zvyšovať svoju silu.  Patríte medzi tých, ktorí so silovým tréningom zatiaľ nemajú žiadnu skúsenosť? Je potrebné si hneď na začiatku uvedomiť to, že v prípade, ak chcete naberať svalovú hmotu je potrebné vykonávať z určitého cviku minimálne 8-10 opakovaní. Ak chcete schudnúť, odporúča sa cvičiť s nižšou záťažou, avšak o to intenzívnejšie. Dobrou alternatívou je kúpa jednoručiek, na ktorých je možné váhu upravovať podľa aktuálnych potrieb. Ak si budete potrebovať váhu zvýšiť, jednoducho si zvýšite hmotnosť na danej jednoručke.

Správna technika cvičenia je dôležitá

Jednoručky ako ich nepoznáte
Výber jednoručiek na rast svalov

Aby bolo cvičenie s jednoručkami efektívne a prinášalo svoj úžitok, malo by byť prevádzané správnym spôsobom. Mnoho ľudí sa dopúšťa spoločnej chyby, a tou je to, že hneď v začiatkoch s jednoručkami cvičia nesprávne. Hlavná podstata jednoručiek spočíva v tom, že majú budovať svalovú hmotu. Základom je uvedomiť si, ktorú časť tela a ktoré svaly chceme vlastne precvičiť. Bežne sa stáva, že sa zbytočne zapája množstvo ďalších svalov. Na jednej strane je to dobré, ak človek precvičí celé telo, na druhej však dochádza k zbytočnej námahe svalov, ktoré ani cvičiť nechceme a tak isto dochádza aj k ich budovaniu. Ak sa chcete vyhnúť nesprávnemu cvičeniu, sledujte svoju techniku. Môžete to realizovať napríklad aj tak, že sa pri cvičení budete sledovať v zrkadle. Ak chcete so správnou technikou pomôcť a zlepšiť ju, môžete si tiež vyhľadať na internete rôzne videá, ktoré sa venujú práve zlepšovaniu techniky pri cvičení. Jednoručky predstavujú základ cvičenia. Ak aj vy hľadáte tie kvalitné, navštívte stránku https://inlive.sk/, kde nájdete ich ponuku a súčasne aj zaujímavé informácie, ktoré o nich potrebujete vedieť.