by

Ktorý kotol je najvhodnejší?

Klasicky  nekondenzačný  kotol, je zariadenie na vykurovanie bytov a domov. Tento typ kotla sa už používa čoraz menej a ľudia ich vymieňajú a nahrádzajú za kondenzačné kotle. Ľudia pri výbere kotla často sa rozhodnú na úkor toho či je kotol úsporný, bezpečný, výkonný, ale rozhoduje aj ako veľmi je hlučný a samozrejme aj rozmery. Kotle mame stacionárne alebo nástenné. Výhody nástenných kotlov sú že sú menšie, modernejšie a je ľahko ich umiestniť. Stacionárne sú skôr už do starších systémov, ktoré majú väčšie objemy. Kotol sa nemusí používať iba na vykurovanie ale aj na ohrev vody na takúto kombináciu je vhodný kombinovaný kotol. Kotol rozdeľujeme na plynové, kondenzačné , klasické a nízkoteplotné. Servis kotlov je veľmi dôležitý pri každom type kotlov. .

Aké sú rozdiely medzi kotlami?

Servis kotlov počas roka
Spôsoby servisu kotlov

Klasicky kotol slúži na chod so suchými spalinami. Tieto kotle dosahujú teplotu od 120 do 180 stupňov. Klasické kotly sú skôr do domácnosti s nízkou spotrebou tepla. 

Nízkoteplotný kotol – slúži na chod so suchými spalinami. Vstupná teplota pri tomto type môže byť od 35 do 40 stupňov. Tento typ nie je vhodný kombinovať s podlahovým kúrením. 

Kondenzačný kotol : slúži na kondenzačnú prevádzku tu dochádza pri kondenzácii vlhkosti z vodnej pary v spalinách. Tento kotol musí byt z antikorózneho materiálu a nie len kotol, ale aj komin. Výhody kondenzačného kotla, sú že je veľmi ekologicky emisie, ktoré unikajú do ovzdušia sú minimálne. Servis kotlov by sa malo vykonávať aspoň raz ročne. V rámci servisu a výmene kotlov by nemalo chýbať : záručné opravy kotlov, výmena kotlov v prípade potreby, spustenie nových kotlov a inštrukcie k obsluhe a preventívne servisné prehliadky. Veľa firiem sa zaoberá so servisom kotlov , ale ako vybrať tu správnu firmu? Je nespočetne veľa firiem a živnostníkov, ktorý ponúkajú tieto služby dôležité si ale vybrať toho správneho, ktorý odvedie svoju prácu dôkladne. V prípade, že potrebujete službu pre servis kotlov neváhajte a pozrite si stránku  https://www.teplydomov.sk/ je  to overená firma, ktorá nielen Vám poradí ale aj spracuje nezáväznú cenovú ponuku.