by

Kvalitná strešná krytina, ktorá vám vydrží celé veky!

To, či vám vaša strecha bude slúžiť dlhé roky, rozhodne určuje to, pre akú strešnú krytinu sa rozhodnete pri jej výstavbe či rekonštrukcii. Strecha je základ domu, ktorý chráni majetok i obyvateľov domu pred rôznymi nepriazňami počasia. Nie je to investícia na krátky čas, ide totiž takmer o celoživotnú investíciu, preto netreba nič podceniť. Na trhu môžete nájsť široký výber rôznych škridiel, ktoré sa vyznačujú lepšími či horšími kvalitatívnymi vlastnosťami. Strešná krytina by rozhodne nemala byť vyberaná podľa ceny, ale podľa iných, dôležitejších vlastností. Poďte sa spoločne s nami pozrieť na to, ako sa zorientovať v strešných krytinách. 

Betónová či keramická strešná krytina?

Betónová a keramická strešná krytina je najobľúbenejšia
Životnosť strešnej krytiny

Ak sa rozhodujete medzi betónovou alebo keramickou strešnou krytinou, pravdepodobne ste si spravili prieskum trhu a rozhodli ste sa pre to najlepšie. Betónová i keramická strecha patrí jednoznačne k tým najkvalitnejším. Obe patria medzi ťažké strešné krytiny a medzi ich najlepšie vlastnosti je možné zaradiť dlhú životnosť, nízku nasiakavosť a skutočne vysokú odolnosť voči poveternostným podmienkam. Nové technológie výroby škridiel dokážu zabezpečiť ich prirodzený a stály vzhľad. S údržbou si takisto nemusíte lámať hlavu. Keramická strešná krytina patrí medzi starú dobrú klasiku, ktorá sa nielen u nás, ale aj v zahraničí využíva už dlhé roky. Betónová krytina vznikla ako o niečo lacnejšia, no rovnako kvalitná alternatíva ku keramickej krytine. Cena týchto krytín je o niečo vyššia, ako pri iných typoch, avšak táto investícia sa vám rozhodne vyplatí. 

Počuli ste už o plechovej strešnej krytine?

Aj keď o tom možno ani len netušíte, aj plechová strešná krytina má už nejakú históriu za sebou. Nie je však plechová strecha ako plechová strecha. V minulosti sa plechová strešná krytina vyrábala z pozinkovaného plechu, ktorý bolo však potrebné pravidelne udržiavať. Dnes už sa využívajú hliníkové strechy či plechové strechy z iných materiálov, ktorých povrch je ošetrený tak, aby nezachytával nečistoty. Súčasné plechové krytiny imitujú keramické škridle, a tak ich možno na prvý pohľad od seba ani nerozoznáte. Jedinou nevýhodou je to, že sú o niečo hlučnejšie, preto je potrebné strechu veľmi dobre izolovať. Všetko, čo chcete vedieť o strešných krytinách, nájdete na webovej stránke https://krytina.sk/.