by

Kvalitné a dizajnové vonkajšie rolety

Obzeráte sa po vhodnom tienení pre svoj rodinný dom či víkendovú chatu? Vyberajte nielen rozumom, ale aj srdcom. Aj pri výbere takejto praktickej veci, ako je vonkajšie tienenie, by ste mali dať dôraz na svoje pocity a túžby. Hľadáte dokonalý pocit bezpečia? Ste citlivý na zvuk prichádzajúci zvonku a potrebujete pre svoj spánok dokonalú tmu a dokonalé ticho? Aj odpovede na tieto otázky by vás mali nasmerovať na vhodné tienenie – či je pre vás vhodnejšie vonkajšie rolety alebo vonkajšie žalúzie. Ak ste na otázky vyššie odpovedali kladne, potom sú pre vás vhodnou voľbou práve vonkajšie rolety. Prečítajte si viac o tom, čo vám môžu priniesť.

Výhody vonkajších roliet

Vonkajšie rolety - aké sú ich výhody?
Výhody vonkajších roliet v letných i zimných mesiacoch

AK hľadáte efektívny tieniacu techniku, potom siahnite po obľúbený spôsob tienenia, ktorým sú vonkajšie žalúzie. Ponúkajú výbornú tepelnú izoláciu, takže vďaka nim sa v interiéri vytvorí príjemná klíma a vy tak môžete ušetriť na nákladoch za vykurovanie. V letných mesiacoch pomôžu k tomu, aby sa interiér neprehrieval a vy ste tak mohli dosiahnuť príjemnú teplotu aj bez použitie umelej klimatizácie. Vonakjšie rolety vás ochránia aj pred nepriazňou počasia, odolajú krúpom, dažďu aj nárazovému vetru. Zároveň vynikajúco izolujú zvuk, to znamená, že sa vám vďaka nim bude večer lepšie zaspávať bez ruchov z ulice či štartujúcich áut.

Obľúbené typy vonkajších roliet

Vonkajšie rolety sa vyrábajú z viacerých materiálov. Medzi obľúbené typy vonkajších roliet patria hliníkové a plastové rolety. Pri hliníkových vonkajších roletách sú lamely aj celý vonkajší kryt vyrobené z hliníka, ktorý vyniká svojou dlhou životnosťou. Pri plastových sú lamely z hliníka a vonkajší kryt je vyrobený z plastu. Čo sa týka investícií, tak hliníkové vonkajšie rolety sú cenovo vyššie ako plastové, odvďačia sa vám však ľahším a bezhlučnejším chodom. Na výber je niekoľko rôznych farebných prevedení a odtieňov. Vonkajšie rolety ponúkajú aj rôzne typy ovládania, či už manuálne alebo aj moderné elektrické ovládanie na diaľkový vypínač. Ak ste sa rozhodli, že vonkajšie rolety sú pre vás to pravé orechové, nechajte si ich osadiť od tých najlepších. Skúsených majstrov, ktorí majú dlhoročné skúsenosti s predajom a inštaláciou vonkajších žalúzii, nájdete na webovej stránke https://www.moje-rolety.sk/.