by

Laminátové podlahy sa skladajú zo štyroch vrstiev

Idete rekonštruovať, prípadne rozmýšľate, akú podlahu zvoliť pre váš byt, či rodinný dom? Laminátová podlaha je jednoduchá na montáž, nie je problém ju dať kdekoľvek a práve preto sa stala medzi užívateľmi veľmi obľúbené. Tento typ podláh je vhodný aj do kancelárií, pretože je dostatočne odolný a teda nepoškodia ho ani kolieska od kancelárskych stoličiek, ktoré by iné typy podláh nemuseli zvládnuť. Na trhu s podlahami existuje veľké množstvo podláh, ktoré sú vhodné do bytov či rodinných domov, sú to podlahy rôznych materiálov, rôznych prevedení, rôznych spôsobov kladenia.

Výhody týchto podláh

Laminátová podlaha a jej štruktúra
Vrstvy laminátovej podlahy

Medzi tie, ktoré majú jednoduché a v podstate rýchle kladenie radíme laminátové podlahy, ktoré je možné klásť na akýkoľvek povrch. To je ich veľkou výhodou, ďalšou výhodou tohto typu podláh je to, že sú ľahké na údržbu, sú hygienické ale zároveň sú aj robustné, teda sú odolné voči poškodeniu a majú teda dlhodobú životnosť. To, že sú robustné, má za následok to, že sa skladajú zo štyroch vrstiev, pričom každá táto vrstva plní svoju funkciu.

Štyri vrstvy laminátových podláh

Ako sme už spomínali, laminátové podlahy sa skladajú zo štyroch vrstiev, pričom každá vrstva má nejakú úlohu, prvou vrstvou je povrchová vrstva, ktorá je odolná a má za úlohu chrániť samotnú podlahu pred nárazmi, či pred poškodením. Ďalšou vrstvou je dekorová vrstva, ktorá má za úlohu zas to, aby sa vám laminátová podlaha páčila, je to vlastne potlač, to ako podlaha vyzerá. Ďalšou vrstvou je nosná doska, ktorá je veľmi dôležitá pretože je rozhodujúca pri pevnosti laminátu. Poslednou vrstvou je spodná strana, ktorá má za úlohu vyrovnávať pnutie a nezrovnalosti podkladu pod laminátovou podlahou tak, aby vaša chôdza a používanie laminátovej podlahy nebola ničím rušená. Všetky tieto štyri vrstvy sú súčasťou kvalitnej laminátovej podlahy, a ich celková súhra má za následok to, že sa laminátové podlahy stali obľúbenými. Kvalita laminátových podláh je veľmi dôležitá, pretože iba kvalitné laminátové podlahy vám vedia ponúknuť všetky vyššie uvedené výhody. Ak máte záujem o kvalitnú laminátovú podlahu, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.at-obklad.sk/, kde si určite vyberiete tú svoju, kvalitnú laminátovú podlahu.