by

Oplechovanie strechy – aký má význam?

Ak ste sa s oplechovaním strechy ešte nestretli, v krátkosti vám predstavíme o čo ide a aký má význam. Oplechovanie strechy predstavuje montáž plechových doplnkov na určité časti strechy. Cieľom oplechovania strechy je najmä ochrana vnútorných vrstiev strešného plášťa. Oplechovanie chráni tieto vrstvy pred vplyvmi počasia, ako sú dažde, sneh, silné slnečné žiarenie alebo vietor. Vďaka oplechovaniu strechy tak bude zabezpečená vyššia kvalita celej strechy, čo zabezpečí jej vyššiu odolnosť a taktiež životnosť. Ak ste spozorovali, že vaša strecha dostatočne netesní a to najmä v oblasti komína alebo záhybov, oplechovanie strechy pre vás môže byť efektívnym riešením, ako sa daného problému zbaviť.

Proces oplechovania strechy

Odborné oplechovanie strechy
Potrebujete pomoc pri oplechovaní strechy?

Oplechovanie strechy e možné vykonať v rôznych častiach strechy, akými sú napríklad časti strechy v oblasti komína, hrebeň strechy alebo jej štíty. Oplechovanie strechy sa skladá z niekoľkých krokov, ktoré je potrebné striktne dodržať. Pokiaľ by neboli potrebné kroky pri oplechovaní strechy vykonané, oplechovanie by nebolo schopné plnohodnotne plniť svoju úlohu, ktorou je ochrana vnútorných vrstiev strešného plášťa. Pre oplechovanie strechy je potrebné pripraviť kvalitný podklad. Takýto podklad sa pripravuje pomocou pripevnenia tvrdeného polystyrénu, ktorý je pripevnený pomocou skrutiek alebo pomocou oceľových podložiek. Polystyrén je následne omietnutý stavebným lepidlom, ktoré sa následne vyhladí. Keď je povrch strechy dostatočne upravený, na rad môže prísť samotná montáž plechov. Pred montážou plechov je potrebné všetky plechy primerať ku miestu, na ktoré majú byť umiestnené. Vďaka takejto kontrole je možné predísť komplikáciám, ktoré by mohli nastať v prípade, že by plech svojimi rozmermi na danú časť strechy nezapadol. Oplechovanie strechy je vhodné vykonať najmä počas jari alebo leta, kedy je najmenšia pravdepodobnosť výskytu zrážok a najnižšia vlhkosť ovzdušia.

Kto by sa mal postarať o oplechovanie strechy?

Oplechovanie strechy je práca, ktorú by mala vykonať skúsená osoba. Ak s oplechovaním strechy nemáte doposiaľ žiadne skúsenosti, vhodné bude, ak túto prácu prenecháte na profesionála. Vďaka tomu, že sa o oplechovanie strechy postará odborník, budete mať istotu, že strecha bude oplechovaná naozaj kvalitne. Oplechovanie strechy je navyše výšková práca, pri ktorej môže dôjsť k vzniku rôznych zranení, čo je jedným z ďalších dôvodov, prečo by sa do tejto práce nemala púšťať neskúsená osoba. O kvalitné oplechovanie strechy sa pre vás s radosťou postarajú odborníci, ktorých nájdete na internetovej stránke https://www.dobra-strecha.sk/.