by

Sokel domu, aké máte možnosti?

Pri stavbe rodinného domu spoznávate mnoho nových pojmov, a stále vás asi prekvapí, že vždy sa nájde niečo, čo treba ďalej urobiť, a že jednou prácou nekončí nikdy nič ale je treba pokračovať. Momentálne hovoríme o sokli domu, ak ste si mysleli že fasádou končí vonkajší pohľad na váš dom, mýlili ste sa, pretože je treba urobiť aj obklad na sokel domu. Spolu sa poďme pozrieť na to, aké možnosti pri obklade soklu máte. Sokel domu vám asi nemusíme bližšie predstaviť, je to čas platne rodinného domu, ktorá sa nachádza pod rodinným domom, a v prípade, že robíte omietku rodinného domu, zostáva vám šedá časť natiahnutá v lepidle.

Obložiť, namaľovať, alebo zakryť? Všetko sú dobré riešenia

Obklad na sokel domu a chaty
Cena obkladu na sokel domu

Obklad na sokel rodinného domu môže byť rôzny, buď si necháte spraviť kamenný obklad, ktorý naozaj krásne dotvorí váš rodinný dom, avšak, musíte počítať, že nie je bez údržbový a budete ho musieť umývať a starať sa oň. Ďalšou možnosťou je náter, najčastejšie sa používa marmolit, ktorý sa vyrába v rôznych farbách a takisto váš rodinný dom krásne dotvorí, okrem toho marmolit je skoro bezúdržbový, nehromadí sa v ňom prach ani iné nečistoty, pretože je bezúdržbový. Ďalším riešením je zakryť sokel rodinného domu, navýšením pozemku, to vám však neodporúčame, pretože je lepšie keď rodinný dom dýcha a môže pracovať bez toho, aby bola celá platňa usadená pod zemou. 

Aké je ideálne riešenie sokla? 

O tom, čo je ideálne a čo nie je ideálne riešenie ako obklad na sokel domu je ťažko hovoriť, pretože pre každého z nás je ideálnym riešením niečo iné a každý z nás má aj iný vkus a teda páči sa mu niečo iné. Obklad na sokel domu je však dobré si dať, pretože síce je zaizolovaný, ale predsa lepidlo môže prepustiť vodu, a vodu v základoch určite nechcete mať, a okrem toho keď máte obklad na sokel domu zrealizovaný, váš dom vyzerá na pohľad, že je dokončený. Vybrať si môžete z viacerých variant, stačí si len poriadne zhodnotiť pre a proti a samozrejme brať do úvahy aj estetickú stránku. Ak máte záujem o kvalitný obklad na sokel domu, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.krasna-fasada.sk/