by

Štrbské pleso počas jesene? Určite sa oplatí ho navštíviť!

S príchodom prvých septembrových dní dávajú mnohí z nás letu zbohom a tešia sa na trochu chladnejšie a najmä farebné dni. Horúcich dní už máme všetci dosť a jesenný vzduch je príjemným osviežením. Najmä babie leto je bohaté na dni plné slnka a farieb. Listy stromov sfarbené do nádherných jesenných farieb nás častokrát vylákajú do prírody. Niet sa čomu čudovať pretože na jeseň je príroda najkrajšia. Vrcholy poskytujú oku lahodiace výhľady, ktorých sa nevieme nabažiť. Práve to je dôvod, pre ktorý sú Vysoké Tatry, a hlavne Štrbské pleso, na jeseň stále veľmi navštevované. Poďme sa spolu pozrieť na to, čo všetko nám cez toto krásne ročné obdobie Štrbské pleso ponúka. 

Kam zo Štrbského plesa?

Štrbské pleso má svoje čaro
Túry zo Štrbského plesa

Na jeseň je potrebné počítať s tým, že slnko neskôr vychádza a skôr zapadá. Práve preto je potrebné dĺžku svojej túry prispôsobiť tomuto faktu. Dlhé túry si radšej nechajte na leto a na jeseň sa zo Štrbského plesa vyberte na kratšie, no o to viac príjemnejšie prechádzky. Veľmi obľúbenou trasou sú Jamské plesá. Táto prechádzka vám bude trvať približne dve hodiny a pokiaľ vám nestačí, dá sa pokračovať ďalej. Nemenej obľúbenou prechádzkou je smer od Štrbského plesa k vodopádu Skok. Za najkrajšiu túru však považujeme cestu k Popradskému plesu. Cesta je naozaj príjemná, nenáročná a pri plese sa môžete na horskej chate občerstviť s výhľadom na nádhernú vodnú hladinu. Zo Štrbského plesa vedie množstvo chodníčkov, a tak je už len tak vás, ktorým z nich sa vyberiete. 

Ako sa pripraviť na jesennú túru?

Jesenné rána i dni bývajú chladnejšie ako tie letné a preto určite nepodceňujte oblečenie ani obuv. Odporúča sa obliecť si niekoľko funkčných vrstiev, ktoré si môžete priebežne vyzliekať a zase obliekať podľa toho, či vám je teplo alebo zima. Pokiaľ sa chystáte iba prejsť okolo jazera Štrbské pleso, s turistickým vybavením to zase až tak veľmi preháňať nemusíte, no ak sa chystáte na dlhšiu túru, určite dbajte aj na pohodlnú turistickú obuv. Do batoha si zbaľte dostatočné množstvo tekutín aj napriek tomu, že počas chladnejších dní sa mnohým z nás žiada piť menej. Energetické tyčinky nezaberú veľa miesta a dodajú potrebnú energiu na vašich cestách.

Viac informácií o tom, kam všade sa zo Štrbského plesa môžete dostať, nájdete na webovej stránke http://travelcase.tmrhotels.com/.