by

S nami vám kladenie zámkovej dlažby nezaberie ani jeden víkend!

Úprava exteriéru domu býva zväčša časovo náročná, pretože ju nie je možné vykonať hocikedy a navyše si vyžaduje cit i kvalitné materiály. Exteriér svojho domu si každý predstavuje inak, jedno však máme spoločné. Cestička okolo domu či po záhrade, parkovacie miesto alebo vytvorenie ostrovčeka, to všetko si vyžaduje kvalitnú dlažbu. Zámková dlažba je obľúbená z viacerých dôvodov a preto nie je ničím výnimočným, že mnohí z nás ani nepomyslia na inú možnosť. Prečítajte si, prečo kladenie zámkovej dlažby pokojne zvládnete aj bez špecializovaných majstrov a tiež to, aké sú jej najväčšie plusy.

V čom spočíva čaro zámkovej dlažby?

Pohodlné kladenie zámkovej dlažby
Štýly kladenia zámkovej dlažby

Zámková dlažba je typ dlažby, ktorá je zložená z jednotlivých, pravidelných či nepravidelných dlaždíc. Po kladení zámkovej dlažby je z nich celistvá plocha, po ktorej sa dá chodiť. Dlaždice by mali do seba zapadať, čo zabezpečí, že medzi dlaždicami nie je zbytočne voľný priestor. Kladenie zámkovej dlažby je veľmi jednoduché, dokonca častokrát zábavné. Oproti iným typom dlažby má tú výhodu, že sa pokladá nasucho. To znamená, že nie je ničím pripevnená, avšak to, že sú dlaždice pri sebe, zaručuje jej stabilitu. Určite sa nemusíte obávať, že by sa dlažba časom rozpadla alebo povolila. Navyše jej obrovskou výhodou je fakt, že je možné ju hocikedy vybrať a naspäť poskladať. To určite ocenia najmä zapálení domáci kutili, ktorí radi exteriér svojho domu neustále vylepšujú.

Ako na kladenie zámkovej dlažby bez straty času, peňazí a energie?

Kladenie zámkovej dlažby naozaj nie je nič zložité, avšak pokiaľ neviete ako na to a napriek tomu sa do tejto činnosti pustíte, pravdepodobne vám to bude trvať dlhšie a navyše riskujete, že sa vám niečo nepodarí. Odporúčame dopredu naplánovať, ako bude vaša zámková dlažba vyzerať. Vyberte si vhodné dlaždice, ktoré ladia farebne i tvarovo. V stavebninách máte na výber z rôznych drahších i lacnejších možností. Ide o to, čo preferujete. Ubezpečte sa, že ešte predtým, ako sa do kladenia zámkovej dlažby pustíte, máte nachystaný kvalitný štrkový základ. Ten je alfou a omegou celého procesu, pretože bez správneho základu by sa vám ťažko ďalej pracovalo.

Všetko dôležité o správnom kladení zámkovej dlažby sa dozviete na webovej stránke http://exterierstav.sk/.