by

Trstinový cukor osladí život

Každý z nás si určite pamätá ako za dobré správanie, či dobrú známku dostal sladkú odmenu. Sladkosťami sa ľudia jednoducho obdarovávajú už po dlhé storočia. Aj dospelý si po ťažkom a náročnom dni doprajú sladkú odmenu. Niekto je na sladké viac a iný si dá sladkosť iba z času na čas. Tradičná čínska medicína považuje chuť na sladké, ako túžbu po materskej energii. A naopak chuť po slanom či korenenom jedle ako túžbu po otcovskej energii. Sladká chuť jednoducho patrí do nášho každodenného života, pretože sme s ňou spätý od narodenia. Ak ste ešte nevyskúšali trstinový cukor na sladenie, rozhodne tak neváhajte urobiť. Trstinový cukor je zdravšom variantov na sladenie koláčov, sladkých pochutín či alkoholických alebo nealkoholických nápojov.

Trstinový pocit vnáša do jedál či nápojov pocit exotiky

Trstinový cukor sa totižto vyrába z cukrovej trstiny, ktorá sa pestuje napríklad na Novej Guiney, Kube, Jáve, Egypte, juhovýchodnej Ázii. Z európskych krajín je na pestovanie cukrovej trstiny ideálne napríklad Španielsko. Cukrová trstina sa nepoužíva iba na výrobu cukru, ale aj napríklad na výrobu rumu, papiera, lepenky či izolačného materiálu. Trstinový cukor má preto jemný nádych exotiky a vzdialených diaľok. Trstinový cukor sa tiež vyznačuje hnedou zlatohnedou farbou a jemnou karamelovou chuťou. Trstinový cukor si preto ľahko získal milovníkov nových chutí, zdravšieho variantu sladenia alebo ľudí, ktorí sladia iba z času na čas.

Trstinový cukor obsahuje zdravú melasu

Trstinový cukor obsahuje viacero minerálov a vitamínov, taktiež aj sirupovitú látku melasu. Trstinový cukor sa vyrába šetrnejším spôsobom a preto sa v ňom uchovajú aj zdraviu prospešné látky. Trstinový cukor má rôzne zafarbenia, závisí to od postupu výroby. Chutný trstinový cukorAk sa rozhodnete si trstinový cukor kúpiť, nezabudnite si pozorne prečítať zloženie na obale. V dnešnej dobe obchodníci iba zafarbia kryštálový cukor karamelom a predávajú ho ako trstinový. Pravý trstinový cukor by nemal obsahovať žiadne iné látky, či konzervanty. Najčistejší trstinový cukor sa označuje pomenovaním RAW alebo BIO. Cena trstinového cukru býva zväčša vyššia, ale kvalita stojí za to. Nabudúce si skúste pripraviť osviežujúcu limonádu, nápoj Mojito alebo sladký koláč práve z trstinového cukru. Trstinový cukor do našich cukorničiek prinášajú Slovenské cukrovary, ktoré sú tiež známe pod menom Korunný cukor. Cukry vyrábajú naozaj kvalitné a za priaznivé ceny. Na trhu prinášajú cukry od výmyslu sveta, cez kryštálový, práškový, hnedý, ovocný, hroznový či kockový. Taktiež pre nás vyrábajú aj cukry na prípravu domácich džemov a sirupov. Na svoje si príde aj ten najnáročnejší maškrtník.