by

Vliv barvy kancelářského nábytku na pracovní výkon

Náš výkon ovlivňuje mnoho faktorů. Kancelářské prostory, technologie, zaškolení, motivujíci mzda nebo benefity a také to, jakými lidmi jsme obklopeni představují klíčovou roli. Kromě toho je důležitá i naše psychická pohoda, kterou ovlivňuje například i barva kancelářského nábytku. Právě barvy mají významný vliv na naše pracovní nasazení. Vyberte si kancelářský nábytek tak, abyste zvýšili vaši efektivitu! Každá barva je individuální a skrývá v sobě psychologický obsah. Hned na začátku je však třeba upozornit, že každý člověk je individuální a barvy může vnímat různé. Stejně také na jeho psychiku mohou mít jiný vliv.

Kancelářský nábytek a výkonnost – jak vás ovlivňují barvy?

Kancelářský nábytek v pastelových barvách
Barvy kancelářského nábytku

V kancelářích nejčastěji najdeme bílou barvu. Víte, jaké může mít účinky bílá barva na vaši psychiku? Bílá barva symbolizuje klid a čistotu. V případě problémů vás bílá barva uklidní i v případě velkého problému. Tuto barvu dokonale doplní jednak černé doplňky – bílá v kombinaci s černou se považuje za barevnou kombinaci, která má na pracovní nasazení výrazný vliv. Nejčastěji se s černými doplňky setkáváme v podobě počítačů, tiskáren či notebooků a jiného vybavení potřebného k výpočetní technice. Kromě toho, pokud bílou doplníte různými různobarevnými doplňky, budete v práci pozitivně naladěn po celý den, což má také výrazný vliv na vaši výkonnost. Kromě toho se také setkáváme s kancelářským nábytkem, který je vyroben přímo ze dřeva. Díky dřevu se budete cítit, jako kdyby jste byli neustále v kontaktu s přírodou. Do kancelářských prostor se nedoporučuje umísťovat kancelářský nábytek, který je ve tmavých odstínech a těžko byste snášeli i nábytek v červené barvě. Tmavší odstíny se sice považují za nechvalně řešení, pokud je však vhodně doplníte s jinými barvami, zachráníte i tu nejhorší situaci. Pokud si zvolíte bledý nábytek, můžete ho doladit například kancelářskými židlemi různých barev – a to tmavé nebo v červené barvě. Červená kancelářská židle ve srovnání s celým nábytkem působí pěkně a bude ve vaší kanceláři působit nejen luxusně, ale současně se zvýší i vaše efektivita.

Kancelářský nábytek, se kterým se vám bude pracovat opravdu dobře

Barvy mají na naše pracovní nasazení výrazný vliv. Nezáleží na tom, jakou barevnou kombinaci si zvolíte, důležitá je kvalita kancelářského nábytku. Na stránku https://worklife.cz/, najdete komplexní nabídku kvalitního kancelářského nábytku za přijatelné ceny. Vsaďte na kvalitu vybavení vaší kanceláře, které se hned či později odrazí na efektivitě tak vaší, jakož i vašich zaměstnanců. Mějte i vy kancelář vybavenou pouze skutečnou kvalitou!