by

Výmenu náplní do tlačiarní hravo zvládnete

Ak ste si zabezpečili do svojej domácej kancelárie tlačiareň, musíte myslieť aj na to, že každej tlačiarni treba vykonávať údržbu a dostatočne dobre sa o ňu starať. Jednou z mnohých úkonov je aj sledovanie náplní do tlačiarní. Zvyčajne už bývajú tlačiarne natoľko inteligentné, že si náplň vypýtajú samé a na obrazovke vášho počítača sa objaví ikona o doplnení náplne. Ak ste mysleli vopred a náplne do tlačiarní ste si už zabezpečili , teraz je už len potrebné náplň správne vymeniť tak, aby sa pritom nepoškodila kazeta ani samotná tlačiareň.

Kde zohnať nové náplne do tlačiarní?

Náplne do tlačiarne vo firme
Obchod s náplňami do tlačiarne

Ak sa vám minuli náplne do tlačiarní, nezúfajte. Zistite si typ svojej tlačiarne a následne si zaobstarajte , buď na internete alebo v obchode nové náplne do tlačiarní. Ponúk je mnoho, treba len vybrať správnu značku, tú ktorá sa hodí do vašej tlačiarne. Ak vám náplne do tlačiarní prídu priamo domov, treba ich už len vymeniť.

Vymeniť náplne do tlačiarní? Bez problémov

Výmena náplní do tlačiarní nie je žiadny zdĺhavý proces, pri ktorom by ste si nevedeli poradiť. Ak však patríte medzi menej zdatných technických ľudí, výmenu náplní nechajte na skúseného odborníka alebo technika. V každom prípade, ak teda máte odvahu vykonať výmenu náplne do tlačiarní sami,smelo sa pusťte do toho. Na začiatok treba otvoriť poklop, ktorý sa nachádza buď v prednej alebo zadnej časti tlačiarne. Následne opatrne vyberte starú,prázdnu kazetu tak, aby ste nijako nepoškodili tlačiareň. Nikdy pri vymieňaní nepracujte násilne. Nič netreba trhať ani nasilu vyberať. Nemali by ste s kazetou narábať nijako do strán, väčšinou idú von jednoducho. Ak už máte vybratú starú kazetu, je načase vložiť do tlačiarne novú kazetu s náplňou. Niekedy je potreba z nových náplní do tlačiarní odstrániť určite ochranné prvky. Ak ste tak vykonali, následne môžete novú kazetu vložiť do tlačiarne. Rovnako ako pri vyberaní náplni do tlačiarní aj pri vkladaní treba dbať na opatrnosť a manipulovať s kazetami dostatočne jemne. Skontrolujte vizuálne, či je všetko v poriadku. Ak sa vám zdá, že kazeta je tak ako má byť, jemne zatvorte vrchný kryt a skúste vytlačiť skúšobnú stránku, či nová náplň do tlačiarne správne funguje. Áno? V tom prípade ste to zvládli a môžete pokračovať v tlačení na vašej tlačiarni.