by

Bezpečnostné dvere sú dobrá investícia

Každý z nás si cení svoje zdravie, rodinu ale aj majetok, ktorý za život nadobudol. Tieto veci sa snažíme chrániť najlepšie ako vieme. V dnešnej civilizovanej spoločnosti sa nevyhneme kriminálnym živlom. Do bytu sa zlodej dostane najčastejšie cez vchodové dvere, ktoré často nespĺňajú kritéria bezpečnostných dverí. Vďaka šikovnosti im na ich prekonanie stačí len pár sekúnd, vypáčia ich tyčou, zdeformujú zárubňu alebo zalomia vložku. Klasické zámky a retiazky nespĺňajú bezpečnostné kritéria a sú menej odolné v porovnaní s viacbodovými dverami s oceľovými zárubňami  Kvalitné bezpečnostné dvere sú dobrou investíciou, radia odborníci, ale aj polícia.

Ako spoznáte kvalitu bezpečnostných dvier?

Bezpečnostné dvere a kľučky
Kvalita bezpečnostných dvier

To že sa jedná o bezpečnostné dvere neznamená, že nebudú ladiť k vášmu interiéru. Dnešný výrobcovia ponúkajú nielen dvere plné moderných technológií ale aj elegantné varianty v rôznych farbách a dekoroch dreva. Do bytu sa používajú väčšinou jednokrídlové,  a do domu častejšie dvojkrídlové so svetlíkom. Tieto dvere bývajú zvonka na pohľad nerozoznateľné od obyčajných. Ich konštrukcia je však plná železa, nerozbitného skla, zosilnenia a sú pevne ukotvené tak, aby sa nedali vypáčiť ani vyraziť. Základom kvalitných bezpečnostných dverí je ich pevnosť a odolnosť voči vonkajším vplyvom a mechanickému namáhaniu. Pri výbere je potrebné sústrediť sa na uzamykací systém, bezpečnostné vložky a kovanie. Počet uzamykacích bodov nemusí byť rozhodujúci, dôležitá je aj výplň dverí a jej funkcie. Vďaka správnej výplni bude byt chránený proti požiaru aj hluku. Pri výbere dverí nám skúsený odborník poradí, či potrebujeme na nové dvere aj novú zárubňu, akú bezpečnostnú vložku potrebujeme a koľko kľúčov. V dnešnej modernej dobe môžeme dvere vybaviť aj hi-tech doplnkami ako sú čítačka otlačkov prstov alebo kamerové kukátko, ktoré vám prenesie na LCD monitor obraz osoby stojacej pred dverami. Poznáme rôzne triedy bezpečnostných dverí, 1 a 2 sú klasické dvere, 3 a 4 predstavujú bezpečnostné dvere vhodné do bytov a domov. Ešte vyššie triedy sú určené pre banky, obchody a podobne.

Vyberte si odborníka

Keďže sa jedná o nemalú investíciu, treba hľadať špecializovaného a certifikovaného predajcu, ktorý dvere nielen dodá, ale aj namontuje a následne poskytne aj servis pri strate kľúčov či poruche. Všetky vlastnosti bezpečnostných dverí podložia potrebnými certifikátmi.

Vsaďte na kvalitu a vyberte si bezpečnostné dvere na stránke https://www.vstavaneskrine.com/.