by

Profesionálne brúsenie korčúľ v Bratislave – čo musí spĺňať?

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, ako je to možné že sa hokejový hráči kĺžu po ľade tak ľahko a rýchlo? Hokej si vyžaduje naozaj extrémnu rýchlosť hráča, pretože musí byť schopný reagovať na puk a snažiť sa ho dostať do súperovej bránky čo najrýchlejšie. Tajomstvo rýchlosti je totiž v tom, ako dobre má hráč nabrúsené svoje korčule. Samozrejme, že ide aj o techniku korčuľovania, no ostrosť čepele je niekedy rozhodujúca. Brúsenie korčúľ Bratislava musí prebiehať na pravidelnej báze, či už ide o rekreačné alebo profesionálne korčuľovanie. Čo je podstatou brúsenia? Čítajte ďalej a všetko sa dozviete.

Prečo je brúsenie korčúľ v Bratislave také dôležité?

Brusenie korcul Bratislava je dôležité
Brúsenie korčúľ v Bratislave

Túto otázku sme v podstate zodpovedali už v úvode. Brúsenie korčúľ v Bratislave je dôležité z hľadiska rýchlosti hráča na ľade. Samotné brúsenie sa líši podľa toho, či ide o rekreačné, profesionálne hokejové alebo krasokorčuliarske korčule. Podstatou je vytvorenie v čepeli noža takzvaný žliabik. Hĺbka tohto žliabiku alebo drážky je práve závislá na tom, o aké korčule ide. Všetky z nich sa brúsia na jednom stroji, no ten je schopný vytvoriť nami požadovanú hĺbku drážky. Pokiaľ ide o profesionálneho hokejového hráča, korčule sa brúsia pred každým dôležitým zápasom. Ak ste iba rekreačný korčuliar, brúsenie korčúľ v Bratislave stačí absolvovať raz za dva týždne, prípadne za mesiac v závislosti od toho, ako často korčuľujete.

Ako prebieha samotné brúsenie korčúľ v Bratislave?

Ako sme už spomínali vyššie, brúsenie korčúľ v Bratislave sa dá uskutočniť na jednom stroji, či už ide o profesionálne alebo rekreačné korčule. Korčule si pokojne môžete dať nabrúsiť buď v obchode s hokejovými potrebami alebo priamo na hokejovom štadióne. Stroj na brúsenie korčúľ korčuľu prichytí a do noža vyreže polomer, ktorý požadujete. Čím väčší polomer si zvolíte, tým bude vaša rýchlosť na ľade väčšia. Spravidla platí, že čím väčší polomer, tým väčšia rýchlosť, no menšia stabilita na ľade. Ak si nie ste istý, ako a kedy brúsiť svoje korčule, poraďte sa priamo s pracovníkom, ktorý sa tejto činnosti venuje. Profesionálne brúsenie korčúľ v Bratislave sa cenovo pohybuje medzi 3 až 4 Eurami.

Všetko o brúsení korčúľ v Bratislave nájdete na https://www.hokejovekorcule.sk/.