by

Krásu podlahy vyzdvihnú podlahové lišty

Podlaha v našich domoch a bytoch zohráva dôležitú úlohu. Najdôležitejšia je samozrejme jej funkčnosť, nakoľko je to vrstva, po ktorej denne chodíme. Ak sa práve zaoberáte výberom novej podlahy, je dôležité niečo vedieť o tom, aká podlaha je vhodná do akého priestoru. Na výber máme z laminátových, či drevených podláh, keramických dlažieb, vinyl, alebo prírodnú podlahovinu marmoleum. Okrem vhodného výberu z hľadiska funkčnosti sa pozeráme aj na estetické hľadisko. Spolu so stenami je podlaha dominantou priestoru, dotvára celkové prostredie. S podlahou úzko súvisia aj podlahové lišty, ktoré dokážu umocniť jej krásu a riešia ukončenie prechodu medzi podlahou a stenou.

Kvalita podlahy je na prvom mieste

Podlahové lišty do obývacej miestnosti
Ponuka podlahových líšt

Trh nám ponúka široký výber podláh z rôznych materiálov. Líšia sa od seba tvrdosťou a odolnosťou voči opotrebovaniu. Ak vyberáte podlahu do panelákového bytu, je dôležité zamerať sa aj na hlučnosť. Tvrdé typy podláh ako je laminát, alebo dlažba dostatočne netlmia nárazy, čo môže byť problémom. Riešením je použitie špeciálnych akustických izolácii, ktoré sa skladajú z niekoľkých vrstiev a kladú sa pod podlahu. Aj napriek vyššej tvrdosti sú laminátové podlahy a keramické dlaždice obľúbenou voľbou, či v bytoch, alebo rodinných domoch. Oba druhy sú veľmi odolné voči vode a teda sa môžu použiť do miestností so zvýšenou vlhkosťou. Trvácnosť, ľahká údržba a možnosť inštalácie podlahového kúrenia ich predurčujú do takmer všetkých priestorov v dome. Drevo je obľúbená voľba krytiny do spoločenských a obývacích priestorov, kde najlepšie vynikne jeho krása a prírodný charakter. Pri výbere drevenej podlahy je dôležité voliť tvrdšie dreviny, ktoré sú odolnejšie a menej náchylné na poškriabanie. Do bytových priestorov sú vhodné aj moderné vinylové podlahy, ktoré sú bez PVC a škodlivých látok, vodeodolné a dostupné v mnohých atraktívnych dekoroch.  

Aká je ponuka podlahových líšt?

Podlahovým krytinám dodajú dekoratívny charakter pekné podlahové lišty. Ponuka je široká a trendy sa menia. Súčasné trendy vyzdvihujú podlahové lišty na estetickú úroveň. Nie je nutné vyberať tón v tóne, teda podlahové lišty nemusia byť zladené s dekorom krytiny. Oživiť a zvýrazniť krásu podlahy môžeme podlahovými lištami,  ktoré sú zušľachtené fóliou z pravého kovu. Je to vysoko estetický dizajnový prvok a miestnosti dodá exkluzívny charakter. Klasikou sú flexibilné plastové podlahové lišty, ktoré umožňujú schovať kabeláž a ich montáž je jednoduchá.

Predajcu  kvalitných podláh a doplnkov, ktorý vám ochotne poskytne odborné poradenstvo nájdete na stránke https://www.kvalitne-podlahy.sk.