by

Všetko čo potrebujete vedieť k inteligentnej domácnosti

Chcete mať všetko pod kontrolou ale zároveň sa nechcete moc namáhať a najradšej by ste boli keby vaša domácnosť pracovala samostatne, a vy si len užívali tej kľud a pokoj v domácnosti? Momentálne to už nepredstavuje žiadny problém. Z práce si dokážete zapnúť práčku, povysávať, alebo pred spaním už nemusíte ísť zamknúť dvere alebo zatiahnúť rolety. Takisto sa nemusíte starať o to, že treba znížiť kúrenie, alebo ráno kúreniu pridať. Všetko toto dokáže za vás robiť vaša nová inteligentná domácnosť. Ak sa pýtate, či ste nemali na inteligentnú domácnosť pred tým, ako ste váš nový domov stavali, nie nemuseli ste na inteligentnú domácnosť myslieť skôr. Inteligentnú domácnosť si môžete zariadiť aj teraz, keď už ste zabývaní a dokonca nevyžaduje ani žiadne veľké rekonštrukcie.

Aké máte možnosti?

Inteligentná domácnosť a vaše možnosti
Riadenie inteligentnej domácnosti

Máte presne dve možnosti. A to buď bude vaša inteligentná domácnosť pozostávať z jednoúčelovej súpravy alebo z centrálnej jednotky. Jednoúčelová súprava je lacnejšou verziou, ale ak neplánujete mať  celý dom napojený na inteligentný systém, bude vám stačiť. Jednoúčelová sústava funguje spôsobom, že má svoju vlastnú stanicu. Ak budete chcieť doplniť nejaké ďalšie súčasti inteligentnej domácnosti, budete musieť mať ďalšiu stanicu na ten prvok. Ak ale rozmýšľate o viacerých doplnkoch inteligentnej domácnosti, v tom prípade siahnite po centrálnej jednotky. Pri centrálnej jednotke, keď dokúpite ďalší prvok jednoducho ho len zapojíte do systému a funguje.

O čo vlastne ide?

Viete si predstaviť, že prídete domov a automatický sa spustí režim príchodu domov a teda sa zvýši kúrenie, rozsvietia sa svetlá, rýchlo varná kanvica začne zohrievať vodu, dom sa odomkne, vytiahnu sa rolety a podobne? Alebo idete spať, a kúrenie sa stlmí, rolety zatiahnu, stlmí sa svetlo v spálni a ostatné svetlá sa zhasnú, zamkne sa dom a vy môžete pohodlne ísť spať bez toho aby ste všetky tieto úkony museli urobiť sami? Dokonca, medzičasom keď ste v práci sa dom povysáva, poumýva a vyperie vaše prádlo, ktoré máte v práčke? Svoj dom si dokážete kedykoľvek sledovať prostredníctvom aplikácie, vie vám dať správu o tom, že niečo u vás doma nie je v poriadku a podobne. Áno, toto sú všetko výhody inteligentnej domácnosti, ktoré môžete využívať veľmi ľahko a ktoré vám budú šetriť váš čas a energiu, ktorú môžete vynaložiť na niečo úplne iné. V prípade, že vás inteligentná domácnosť oslovila a máte záujem si zakúpiť prvky inteligentnej domácnosti, alebo potrebujete odborné rady, určite sa obráťte na spoločnosť https://smartmagazin.sk