by

Aj na podnikanie si peniaze viete požičať

Dovolíme si tvrdiť, že v dnešnej dobe, osoba ktorá nemá úver, či hypotéku, je šťastný a bezstarostný človek. Čo sa týka úverov a hypoték, nemusia váš rozpočet zaťažiť na maximum, stačí si vybrať taký, aby jeho podmienky boli znesiteľné a výhodné. Tak ako si rodiny berú hypotéky na bývanie, či úvery na uspokojenie iných potrieb, existuje aj uver pre podnikatelov, ktorý vám pomôže rozbehnúť vaše podnikanie, či financovať akýkoľvek rast vášho podniku. Odpoveď na túto otázku je veľmi jednoduchá. Tak ako sa líšia podmienky úverov v jednotlivých finančných ústavoch na trhu, tak isto sa líšia aj podmienky pre získanie bežného či podnikateľského úveru.

Líšia sa podmienky podnikateľského a bežného úveru?

Uver pre podnikatelov si obľúbite
Čerpanie úveru pre podnikateľov

Tak ako pri bežných úveroch dokladujete váš osobný príjem a vaše osobné výdaje, ktoré sa následne posudzujú, či ste schopný splácať úver v budúcich obdobiach, tak sa posudzujú aj firemné príjmy či výdaje pri podnikateľských úveroch. Úver pre podnikateľov sa však líši najmä tým, že pre banku musíte spracovať finančný plán, alebo inak aj nazývaný podnikateľský plán. Takýto typ plánu sa spracováva na viac období do budúcna, aby banka bola presvedčená o tom, ako sa vaše príjmy a výdaje budú v budúcich obdobiach vyvíjať a teda, či ste schopný úver pre podnikateľov splácať. Takže odpoveď na otázku, či sa líšia podmienky pre získanie osobného a podnikateľského úveru, je jednoznačne áno. Každá banka má svoje pravidlá, svoje podmienky a hlavne svoju výšku úrokov, čo je predpoklad, podľa ktorého by ste sa mali rozhodovať. Podnikateľského úveru sa nemusíte báť, ak však nemáte dostatočné vedomosti k tomu, aby ste si vedeli čo najlepšie vybrať, určite oslovte skúseného finančného poradcu, ktorý vám s prípravami, ale aj so žiadaním pomôže, čím nie len že urýchlite celý proces žiadania o úver, ale zároveň aj dostanete najlepšiu ponuku na finančnom trhu.

Čo je to podnikateľský plán?

V článku sme spomínali pojem podnikateľský plán, ide o dokument, v ktorom v prvej časti opisuje svoj podnik, aby banka vedela aké postavenie na trhu máte a v druhej časti opisujete svoju terajšiu finančnú situáciu a situáciu minimálne na tri obdobia do budúcnosti. Podľa druhej časti podnikateľského plánu sa banka rozhodne, či vám finančné prostriedky požičia, alebo budete musieť osloviť inú banku. Ak sa chcete dozvedieť viac, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://marekstraka.com/.