by

Čo je rozvádzač a načo slúži?

Každý rodinný dom potrebuje mať rozvádzač v rodinnom dome, bez toho to nejde. Ak potrebujete zapojiť rozvádzač v rodinnom dome určite si zavolajte nato odborníka – elektrikára, ktorý vám zapojí rozvádzač. V žiadnom prípade by ste to nemali zapájať sám ak nemáte s tým skúsenosti. Čo sú rozvádzače? Rozvádzač je systém, ktorý sa pripája k zdroju energie a dodáva energiu do zariadenia. Elektrické rozvádzače sú kombináciou jedného ale viacerých prístrojov s pridruženým signalizačným, meracím, riadiacim, ochranným alebo regulačným zariadení. Výrobca zostavuje rozvádzače so všetkými elektrickými súčasťami.  Zapojenie rozvádzača v rodinnom dome netreba vôbec podceniť.

Rozdelenie a typy rozvádzačov

Zapojenie rozvádzača v rodinnom dome s firmou
Spôsoby zapojenia rozvádzača v rodinnom dome

Elektrické napájanie je potrebné pre všetky objekty, budovy , domy, paneláky, chaty, skratka do každého obytného, priemyselného či verejného objektu. Aby ste vybrali vhodný rozvádzač je potrebné, aby ste ho vyberali podľa indikátoru zaťaženia elektrického obvodu. Tieto zariadenia rozdeľujeme na hlavný rozvádzač, rozvádzače na špeciálne účely, koncové zariadenia, riadenie pohonu, stredné a sekundárne rozvádzače. Existuje klasifikácia, ktorú musíte dodržiavať a na základe tejto klasifikácie viete urobiť výber zariadenia. Štíty sú klasifikované podľa kritérií a to sú : podľa miesta sem patria otvorené a zatvorené, podľa počtu pneumatík , na štruktúre – radikálne a kruhové štíty , delením s rôznymi sekciami ( s jedným, dvoma alebo viacerými). 

Kde vhodne umiestniť rozvádzač aby bol na bezpečnom mieste? 

Zapojenie rozvádzača v rodinnom dome, nie je ťažké pre elektrikára, ktorý vám poradí, ktorý rozvádzač je pre vás najvhodnejší. V žiadnom prípade by ste nemali umiestniť rozvádzač do vstavaných skríň, pod schodisko ani ho zakrývať nábytkom a to všetko kvôli bezpečnosti ak by bol prípad poruchy alebo požiaru, aby ste sa bezproblémovo mali k tomu prístup. V dome je bezpečne miesto v takzvane technickej miestnosti kde máte kotol, bojler. Rozvádzač má bezpečné miesto aj za dverami v predsieni. Cena rozvádzačov nie je sám o sebe príliš vysoká, základné rozvádzače sa pohybujú od 10€ čo nie je veľa. Ak aj vy hľadáte elektrikára, ktorý vám zapojí rozvádzač v rodinnom dome, neváhajte a kontaktujte https://www.i-elektrikar.sk/.  Majú stovky spokojných zákazníkov. Navyše majú tie najlepšie ceny.