by

Kvalitný pečený losos je chutný i zdravý

Máte radi ryby? V tom prípade si určite radi doprajete aj lososa. Patrí medzi tie najzdravšie ryby, no čo je najdôležitejšie, jeho lahodná chuť dokáže pohladiť naše chuťové poháriky ako iba máločo. Navyše pečený losos v sebe ukrýva nespočetné množstvo živín, ktoré sú pre naše telo skutočne potrebné. Ide o mastnú rybu, čo znamená, že má vyšší obsah tuku. To však vôbec nevadí, pretože ide o zdravé tuky a tak je pečený losos vhodný aj pre tých, ktorí sa snažia bojovať so svojou váhou. Poďte sa spoločne s nami pozrieť, aké sú ďalšie výhody konzumácie tejto úžasnej ryby a ako je možné ju pripraviť. 

Ako pripraviť lahodného pečeného lososa?

Lahodný pečený losos
Príprava pečeného lososa

Losos je ryba, s ktorou sa dá v kuchyni doslova čarovať. Ak ste ho už niekedy pripravovali, určite viete, že možností je mnoho. Na masle pečený losos je tou najideálnejšou i najchutnejšou možnosťou. Jednoducho rybu položíte na alobal alebo do zapekacej misy, osolíte, okoreníte podľa vlastných chutí a pokryjete plátkami masla. Rybe stačí málo a tak ju rozhodne nepečte dlho. 20 minút pri 180 stupňoch Celzia rozhodne stačí. Niektorí zvyknúť lososa pripravovať o niečo zložitejším spôsobom. Ak máte radi jedlá dochutené rôznymi bylinkami, pripravte si vrstvu z obľúbených byliniek, strúhanky, citrónovej kôry a soli. Následne ju rovnomerne naukladajte na lososa a nechajte zapiecť. Zapečená vrstva bude krásne chrumkavá a pečený losos vo vnútri neuveriteľne lahodný. Tak čo, už sa vám zbiehajú slinky?

Jesť ryby sa oplatí

Určite ste už počuli alebo čítali názor odborníkov, ktorí tvrdia, že každý z nás by si mal dopriať ryby aspoň jedenkrát za týždeň. Vyznačujú sa totiž vysokým obsahom omega-3 mastných kyselín. Náš organizmus nie je schopný vyprodukovať si tieto látky samostatne, a preto je práve konzumácia rýb mimoriadne dôležitá. Pečený losos obsahuje tiež rôzne vitamíny. Najviac sú v ňom zastúpené vitamíny A, B a D. I keď patrí losos medzi mastné ryby, jeho mäso dokáže človek veľmi ľahko stráviť. Rozhodne po jeho konzumácii nečakajte bolesti brucha či nafukovanie. Pečeného lososa si pokojne môžete dopriať aj na večeru. O pečenom lososovi sa viac dočítate na webovej stránke https://spolukstolu.podravka.sk/.