by

Prestieranie na stôl by malo v lete hrať všetkými farbami!

Po jari, kedy sa všetko prebúdza, prichádza naše obľúbené leto. Čas dovoleniek, letných grilovačiek s rodinou a priateľmi, šťavnatého ovocia a dlhých letných večerov. Napriek tomu, že ľudia chodia na dovolenky, kde si svoje stolovanie užívajú v hotelových reštauráciách, po príchode domov sa väčšina z domácich gazdiniek teší na spoločné chvíle strávené pri domácom stole. Prestieranie na stôl by malo v lete hýriť farbami ešte viac ako na jar. V lete si toho môžeme dovoliť oveľa viac a preto čítajte ďalej a dozviete sa, čo by nemalo chýbať na stole počas letných mesiacov. 

Hity v letnom prestieraní na stôl 

Všestranné prestieranie na stôl
Trendy v prestieraní na stôl

Rovnako ako v móde, aj pri prestieraní na stôl tento rok platí, že čím viac farieb, tým lepšie. Pokojne zvoľte obrus s kvetinovou či ovocnou potlačou. Vyzdvihnete tak hravosť a veselosť. O to viac, pokiaľ máte deti, ktoré sa tomuto nápadu určite potešia. Prestieranie na stôl v tomto období musí byť rovnako hravé, ako celé leto. Ak máte radi drobné detaily, dolaďte svoj stôl na prímorský štýl. Pásikmi a doplnkami v modrej, bielej a červenej farbe určite nič nepokazíte. Okrem toho na internete či v kamenných obchodoch s doplnkami nájdete množstvo drobných predmetov v prímorskom štýle, ktorými môžete váš stôl doladiť. Najväčším hitom tejto sezóny však naďalej zostávajú poháre, taniere, obrusy či servítky s potlačou ovocia ako je napríklad pomaranč, citrón, melón či jahody. Týmto rozhodne nič nepokazíte!

Čo by nemalo chýbať pri prestieraní na stôl?

Prestieranie na stôl je niečo, na čom si mnohí z nás nechávajú záležať, no sú aj takí, ktorí majú v tejto oblasti tak trochu rezervy. Poďme sa spolu pozrieť na to, čo by nemalo chýbať na stole v prípade neformálnej večere s priateľmi, rodinou či známymi. Základom sú taniere (na polievku i hlavné jedlo), lyžica, vidlička, nôž a pohár na vodu a prípitok (v prípade oslavy). V strede stola môže byť džbán s vodou a malé pohostenie. Prestieranie na stôl zahŕňa aj výzdobu. Mala by byť decentná a môže ladiť s príležitosťou, pri akej ste sa stretli pri jednom stole. Myslite vždy na to, že menej je niekedy viac. 

Inšpiráciu na prestieranie na stôl nájdete na našej internetovej stránke https://www.tvojeharmony.sk/.