by

Udržiavať svoj kancelársky stôl v poriadku a čistote sa vyplatí!

Určite všetci veľmi dobre poznáme chaotické dni v kancelárii, kedy na našom stole panujú kopy papierov, z ktorých sa nevieme vymotať. Pokiaľ pracujete v administratíve, pravdepodobne viete o čom hovoríme. Aby ste sa však cítili v pohode aj počas náročných a stresujúcich dní, mali by ste vedieť, že poriadok na stole vám pomôže stres o niečo znížiť a navyše vždy nájdete to, čo hľadáte. Kancelársky stôl je vaše pracovné miesto a preto je iba na vás, ako bude vyzerať. Nezabudnite, že ide tak trochu o vašu vizitku a aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, zamestnávateľ si všíma, aký poriadok na svojom stole udržiavate. 

Veci na vašom kancelárskom stole si usporiadajte podľa vlastných potrieb

Kancelársky stôl podľa vašich snov
Priestor na kancelárskom stole

Presne tak! Keďže ide o vaše miesto, musí vyhovovať najmä vašim potrebám. Všetky veci na kancelárskom stole by mali mať svoje miesto. Či už ide o papiere, kancelárske potreby, perá alebo notebook, snažte sa, aby ste ich po odchode z kancelárie uložili tam, kam patria. V takomto prípade sa vám nemôže stať, že ráno prídete do práce a začnete hľadať zakladače či iné dokumenty, ktoré ste včera niekam odložili, ale dnes si už neviete spomenúť kam. Svoj kancelársky stôl sa snažte udržiavať v čistote a poriadku aj počas pracovného dňa. Zbytočne sa nezahlcujte nepotrebnými papiermi. Vždy najskôr dokončite jednu vec a následne sa pustite do ďalšej. Takto predídete chaosu, ktorý nikto nemá rád.

Kancelársky stôl ako miesto na prácu i oddych

Je prirodzené, pokiaľ pracujete vkuse dlhšiu dobu a po čase cítite, že potrebujete nachvíľu vypnúť. Mnohým ľuďom stačí, pokiaľ si na svoj kancelársky stôl umiestnia osobné predmety, akými sú napríklad fotky svojich blízkych, magnetky z dovoleniek či iné suveníry. Pohľad na takéto predmety dokáže človeka preniesť na iné miesto a príde na iné myšlienky. Po čase je opäť pripravený naplno sa pustiť do práce. Sú však aj ľudia, ktorí sa potrebujú od svojho kancelárskeho stola postaviť a prejsť sa. Niektoré firmy majú pre takéto prípady zriadené špeciálne miestnosti, v ktorých je možné podebatovať s kolegami alebo vypiť si kávu.

Urobte zo svojho kancelárskeho stola miesto, na ktorom bude radosť pracovať! Na stránke https://worklife.sk nájdete všetko potrebné.