by

Rozmýšľate nad novým domov? Rozhodne bungalov!

Rozhodli ste sa, že sa spolu s vašou rodinou presťahujete z panelákového bytu do domu? To je skvelé, pretože tak budete mať oveľa viac priestoru a navyše dom ponúka oproti bývaniu v paneláku nekonečné množstvo výhod. Nestojíte však pred ľahkým rozhodnutím. Je potrebné zodpovedať si otázku, o aký typ domu máte záujem. Bungalov je jednopodlažný dom, ktorý je vo svete veľmi obľúbený. Poďte spolu s nami nahliadnuť na výhody bungalovu. Ako sme už spomínali, pri bungalove ide o typ bývania, kde sú všetky miestnosti na jednom podlaží.

Moderný bungalov – o aký typ bývania ide?

Bungalov je jednopodlažný dom
Stavba bungalovu

Spravidla má takýto dom štvorcový alebo obdĺžnikový tvar. Pôdorys a rozloženie izieb záleží na majiteľovi, ale sú v ňom obsiahnuté klasické obytné miestnosti akými sú spálne, detská izba, WC, kúpeľňa, obývacia izba a kuchyňa. Bungalov je vhodný najmä pre rodiny s jedným či dvoma deťmi. Určite v tomto prípade nejde o viacgeneračné domy. Keď vstúpite do klasickému bungalovu, na prvý pohľad vám môže pripomínať byt. No keďže ho budete mať postavený na vlastnom pozemku, budete tiež môcť využívať záhradu, vlastné parkovacie miesta či dokonca bazén. Pozemok by mal by o niečo väčší vzhľadom na to, že bungalov bude pozostávať iba z jedného podlažia.

Postavte si bungalov svojpomocne alebo na kľúč

Ak ste sa rozhodli pre bungalov, ďalším krokom bude rozhodnúť sa, či stavbu prenecháte firme alebo si dom postavíte vlastnými rukami. Ak zvolíte prvú možnosť, do vášho nového bungalovu sa určite budete môcť nasťahovať oveľa skôr ako keď sa do toho pustíte svojpomocne. Treba však počítať s tým, že náklady budú o niečo vyššie. Bungalov vám postaví tím odborníkov a vy budete môcť na ich prácu dohliadať. Ak sa však do výstavby pustíte svojpomocne, ušetrené peniaze môžete investovať napríklad do vybavenia domu. Jednotlivé stavebné práce vám však zaberú oveľa viac času. Budete samozrejme musieť študovať rôzne pracovné postupy, aby ste si boli istý, že je vaša stavba postavená kvalitne. Obe možnosti majú svoje výhody aj nevýhody, a tak je na vás pre ktorú možnosť výstavby bungalovu sa rozhodnete.

Snívate o bungalove? Kliknite na internetovú stránku https://odzakladov.sk a splňte si spolu s nami tento sen!