by

Postavte si nízkoenergetický drevodom na mieru

Je vašim snom opustiť byt v paneláku a presťahovať sa do rodinného domu? Bývať v dome je očarujúce najmä vďaka priestoru, ktorý ponúka. Dom však ponúka aj ďalšie skvelé výhody. Vybehnúť len tak na záhradu, pestovať si domáce ovocie a zeleninu, okúpať sa vo vlastnom bazéne, to všetko sú veci, pre ktoré sa mnohí z nás rozhodnú postaviť si vlastný dom. To však nie je také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Treba zvážiť, z čoho bude dom postavený. My sa dnes bližšie pozrieme na výhody drevodomu.

Čo rozumieme pod pojmom drevodom?

 

Výhody, ktoré poskytuje drevodom
Stavba drevodomu

Ako už z názvu vyplýva, drevodom je stavba, ktorá je vyrobená prevažne z dreva. Drevo je prírodný materiál s veľmi dobrými izolačnými vlastnosťami. Navyše je veľmi ľahký, a preto sa s ním pracuje jednoduchšie ako napríklad s tehlami. To však neovplyvňuje jeho odolnosť voči poveternostným podmienkam, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Drevené stavby sa v súčasnosti dostávajú do popredia a mnoho ľudí pri zvažovaní, z čoho postavia svoj nový príbytok, siahnu práve po drevodomoch na kľúč. Drevo na stavbu musí byť kvalitne spracované, pretože najmä od tohto závisí životnosť vášho nového domu.

Prečo mnoho ľudí volí drevodom ako formu bývania?


Postaviť si drevený príbytok má nepochybne mnoho výhod. Dôvod, pre ktorý sú drevodomy obľúbené, je hlavne rýchlosť výstavby. Keďže drevo patrí medzi ľahké materiály, čas potrebný na stavbu je oveľa kratší ako pri klasických murovaných domoch. Drevo ako stavebný materiál je navyše lacnejší oproti klasickým materiálom, a preto je možné pri drevených stavbách ušetriť viac finančných prostriedkov. Úspora nákladov sa odzrkadlí aj pri vykurovaní domácnosti vďaka dobrým izolačným vlastnostiam dreva. Ak sa rozhodnete pre drevodom, vyberte si firmu, ktorá má dobré referencie od užívateľov ich stavieb. Kvalita stavby rozhoduje o jej životnosti a vy predsa chcete, aby váš dom vydržal mnoho rokov. Ak ste šikovný a zručný a nebojíte sa do stavby pustiť svojpomocne, na internete môžete nájsť návody na jednotlivé kroky. Vyžaduje si to však naozaj veľké skúsenosti v stavebníctve.

Drevodom je moderná a ekologická forma bývania, ktorá je čoraz viac a viac uprednostňovaná oproti klasickým murovaným stavbám. Navštívte stránku https://carodreva.sk/  a objavte spolu s nami krásu drevených stavieb.