by

Strešné okno – svetlo, účinnosť, bezpečnosť

Uvažujete o tom, že si vo svojej domácnosti namontujete strešné okno, no nie ste si úplne istí, či je to správna investícia. Žiadna inštalácia strešného okna nie je rovnaká, pretože každá osoba ich zvažuje z rôznych dôvodov. Možno by ste chceli vo svojej spálni viac prirodzeného svetla alebo počas kúpeľa mať výhľad na oblohu. Alebo túžite, aby v chladnej miestnosti bolo viacej tepla? Lepšie vetranie je to, prečo uvažujete o montáži?  Mnohí sa obávajú problémov, ktoré môžu vzniknúť pri montáži. Strešné okno má množstvo výhod a mnoho ľudí, ktorí majú namotnované strešné okná si ich vychvaľujú. Strešné okno môže byť pre budovu prospešné tým, že do miestnosti prichádza viac svetla, zvyšujú energetickú účinnosť a samozrejme aj ponúkajú estetické výhody.

Energetická účinnosť

Moderné strešné okno
Typy strešného okna na domy

Mnohých majiteľov domov zaujíma energetická účinnosť, ktorú je možné zvýšiť výberom možnosti zasklenia. Strešné okno môže mať rôzne typy  zasklenia a je len na vás, ktorý si zvolíte. Napríklad trojité zasklenie môže zlepšiť celkovú hodnotu u okennej jednotky. Bezpečnostné sklo môžete použiť aj vtedy, keď sú okná vo výške. Ak je strešné okno namotnované vo výške, určite oceníte samočistiace sklo, ktoré vyrieši problém prístupu ku oknu.

Bezpečnosť

Bezpečnosť je tiež výhoda, ktorú strešné okno ponúka. V dnešnej dobe sú strešné okná vyrobené tak, aby obsahovali konštrukčné prvky, vďaka ktorým sa zníži kriminalita, pretože sú schopné odolávať trestným činom.

Svetlo a elektrická automatizácia

Strešné okno ponúka architektom a dizajnérom flexibilné riešenia vnášania denného svetla do väčšiny typov vnútorných priestorov a ponúkajú väčšiu priepustnosť svetla oproti vertikálnym oknám. Je dôležité vziať do úvahy umiestnenie strešných okien, aby sa maximalizovala ich úspešnosť v rámci dizajnu. Izby s klenutými stropmi po návrhu architektov sú dramaticky vylepšené pridaní horných strešných okien. Na maximalizáciu svetla používajú hneď niekoľko kombinácií okien. Pre uľahčenie ovládania je možné použiť elektrickú automatizáciu. Strešné okno môže byť dodávané s nástennými spínačmi alebo s diaľkovým ovládaním, ktoré umožňuje spoločné ovládanie viacerých okien. Dažďové senzory poskytujú ochranu automatickým zatváraním okien v prípade neočakávaných prehánok

Vyhnite sa problémom

Ak sa chcete vyhnúť problémom, určite sa poraďte s odborníkov, kde strešné okno umiestniť. Určite oslovte profesionálov, ktorí majú s montážou skúsenosti, pretože si ušetríte ďalšie náklady na odstránenie chybnej inštalácie.  Ak si kvalitné strešné okno, absolvujete náležitú konzultáciu s renomovaným profesionálom, určite budete spokojní. Ak hľadáte kvalitné strešné okná, navštívte webovú stránku https://zivotpodstrechou.sk/.