by

Zubné implantáty ako náhrada chýbajúceho zubu – áno či nie?

S pribúdajúcimi rokmi dochádza v našich životoch k rôznym zmenám. Jednou z nich sú aj zdravotné problémy, ktoré treba riešiť. Mnoho ľudí sa musí v staršom veku vysporiadať s postupnou stratou zubov a to je presne ten čas, kedy sa treba zamyslieť nad riešením. Život bez zubov nás môže negatívne ovplyvňovať nielen čo sa týka zdravotného hľadiska, ale tiež v rámci spoločenského života a vzťahov s okolím. Našťastie je v súčasnosti stomatológia natoľko vyspelá, že nám ponúka hneď niekoľko riešení. Jednou z nich sú zubné implantáty. Už ste o nich počuli?

Prečo si zvoliť zubné implantáty ako náhradu chýbajúceho zubu?

Zubné implantáty a ich cena
Dôvody prečo sa rozhodnúť pre zubný implantát

Zubné implantáty môžeme charakterizovať ako trvácnu náhradu zubu. Ide o implantovanie kovového telesa do čeľustnej kosti, na ktoré sa potom nasadí zubná náhrada. Toto teleso má tvar stĺpika. V súčasnosti sú zubné implantáty veľmi preferované, nakoľko ich implantovanie zaručí pacientovi bezproblémové fungovanie v oblasti stravovania, reči a navyše zlepší jeho vzhľad. Pacient nie je ničím obmedzovaný a nemusí sa obávať, že mu zubný implantát vypadne. Pôsobia veľmi esteticky a tak sa môže pacient znova bez obáv usmievať na svoje okolie. S tým samozrejme súvisí aj zvýšenie sebavedomia. Ľudia často trpia komplexami zo straty zubov, čo je pochopiteľné. Výhodou implantátov je tiež to, že po ich nasadení nepoškodzujú susedné zuby tak, ako je to napríklad pri iných zubných náhradách. S chýbajúcimi zubmi sa však už viac nemusíte trápiť. Je načase opäť si začať užívať život naplno!

Čo vás môže odradiť od zubných implantátov?

Ak si myslíte, že jeden deň sa rozhodnete pre implantáty a na druhý deň ich môžete mať, trochu vás zabrzdíme. Pred samotným zákrokom je totiž nevyhnutné vykonať niekoľko veľmi dôležitých vyšetrení, bez ktorých nie je možné zubné implantáty nasadiť. Po samotnom implantovaní kovového telesa do čeľuste môžete niekoľko dní pociťovať bolesti, môže dochádzať ku krvácaniu a miesto zákroku tiež zvykne opuchnúť. Dĺžka fázy hojenia závisí od každého jednotlivca. Po tejto fáze vám zubár vezme odtlačok a zubný technik vyrobí zubnú náhradu. Tá je potom upevnená na kovové teleso a vy sa môžete začať kochať pohľadom na svoj dokonalý chrup. Pri rozhodovaní však myslite tiež na to, že zubné implantáty patria medzi najdrahšie zubné náhrady na trhu.

Vyčarujte si krásny úsmev so zubnými implantátmi a kliknite na našu stránku https://dovodnausmev.sk.